28. 9. 2016: Velmi cenné vítěžství !!!

Velmi cenné vítěžství !!!

Prague Robots, v jejichž dresech se představila reprezentace ČR si odváží velmi cenný skalp z Mazovia cupu. Po ovládnutí skupiny kde roboti porazili  tým bludných holanďanů a německý developmet, dokázali v semifinále přejít přes WRC London a zajistit si tak místo ve finále.

Vítězný tým

První zápas ve skupině znamenal pro naše borce poměřit síly s Nizozemským týmem Flying Dutchmen, jde o velmi mladý tým, který se pod trenérským vedením Redy Haouana velmi rychle zlepšuje  a dokáže potrápit i mnohem zkušenější protivníky. Coach robotů, David Lukeš  si toho byl moc dobře vědom a nechtěl ponechat nic náhodě. Hned od začátku nasadil do hry to nejsilnější co český tým nabízí.

Sice první lajna hraje pouze na sedm bodů, ale jedná se o velmi zkušené hráče, kteří za sebou mají již nejeden mezinárodní turnaj (Jaroslav Filsák 2, Filip Vartoň 2, Jiří Pleško 1.5 a Petr Opennauer 1.5) a to se projevilo hned od začátku zápasu. Bludní Holanďané kupily jednu chybu na druhou mezitím co roboti trpělivě vyčkávali a každé soupeřovo zaváhání trestali. Po první čtvrtině byl stav 15:8 ve prospěch Pražanů. Postupně se tak do hry dostávala i lavička, velmi solidní výkon předvedl Josef Slabý a svou premiéru v reprezentaci A i když v dresu robotů si odbyl i Walter Rönisch, který na poslední chvíli nahradil zraněného matadora Jana Ploužka. V  neposlední řadě si sáhl na míč také hrající trenér David Lukeš.

Náskok Čechů vystoupal až na konečné skóre 52:37

hrající coach

Další zápas ve skupině B se hrál od 13:30. Holanďané svým bojovným výkonem dokazovali, že se s nimi musí počítát. Německý "developmet"  vedl Maik Baumann (3) a Jeans Sauerbier (2). Základní lajna němců hrála na 3,2.5,2 a 0.5 bodu a měla s Nizozemci velké problémy. Holanďané dotáhli zápas až do druhého prodložení kde podlehli 61 : 59. Úžasně dramatický zápas.

Prague robots si na svůj druhý zápas proti Germeny development museli počkat až na závěr dne. Zápas se odehrál ve vysokém tempu a nabídl divákům mnoho infarktových momentů. Ani jeden z týmů nedaroval ani centimetr palubovky. Byla to neskutečná bitva se šťastnějším koncem pro naše borce.

Prague robots - Germeny development 49 : 47

Obrana Německa

Vítězství znamenalo postup do semifinále z prvního místa a zápas od 10:30 proti WRC London.  V druhé semifinálovém zápase se rozhodovalo o finalistovi mezi Germeny developmet a Roosters Helsinky. O páté místo proti sobě nastoupili domácí Four Kings a Flying Dutchman.

Všechny výsledky

V prvním nedělním zápase přejeli Kohouti z Helsinek Německý dvelopment rozdílem třídy a to v poměru 57 : 45 a právem si tak vysloužili místo ve finále.

Zbývalo pouze jedno volné místo ve finále a to si Roboti chtěli urvat pro sebe. Použili veškeré své slovanské síly na nichž angličtí gentlemani nedokázali reagovat, převážně skvělou obranou hrou nutili londýňany k chybám a v první čtvrtině si tak vybudovali dvou bodový náskok, který po celý zbytek zápasu již jen narůstal. Ani dramatická dvouminutovka ke konci zápasu kdy byl vyloučen Petr Opennauer (flagrant) již nemohla ohrozit postup Pražanů do finále.  44 :38

Valtr Rönisch

Domácí Four Kings se museli spokojit s posledním, šestým místem. Podlehli Flying Dutchman 59 : 39.

Na bednu se nakonec podíval i Německý development, porazil WRC London 51 : 42

A finále mohlo začít

Rozhoz

ihned po zavezení prvního bodu Čechů dali urostlí Finové jasně najevo, že tento zápas bude bolet. Dvou bodový hráč a kapitán Tuukka Nisso spáchal flagrant za brankovou čarou na Petra Opennauera (dva flagranty znamenají stop na turnaji). Měli jsme tedy po jednom flagrantu na každé straně.  Češi využili přesilovky a hned od začátku se ujali dvou bodového náskoku, který se jim podařilo udržet do konce první čtvrtiny 14 : 12.

Opík

Ve druhé čtvrtině byli Češi na míči, kterého se ihned po hvizdu ujmul kapitán Jaroslav Filsák a rychlým skórováním navýšil násko na rozdíl tří bodů.  Po pár chybách, které ovšem Finové nedokázali potrestat  si tří bodový náskok Roboti odnášejí i do druhé poloviny hry.

Třetí čtvrtka se nesla ve znamení spousty chyb na obou stranách, stav se srovnává na 33:33. V posledních sedmi vteřinách této čtvrtiny vyhazuje Jarda po góle, dlouhou na Opíka, který přihrávku hned odráží přes hlavu na Filipa Vartoně, ten upravuje stav na 40:38 pro Prague Robots.

Finové mají míč a snižují na rozdíl jediného bodu, to je začátek poslední čtvrtiny. Jedna chyba zamená srovnání zápasu, ve čtvrté minutě po tvrdém nárazu Jardy kapitánovi Finů vypadává míč a Pražané odskakují na rozdíl tří bodů. Náskok už si pohlídájí až dokonce zápasu, kde je již čeká euforie z vítěztví. 53:50