25. 3. 2019: I. kolo ČNLRV

O víkendu 23. – 24. 3. 2019 se konalo 1. kolo České národní ligy ragby vozíčkářů. Bylo rozděleno do dvou víkendových dnů.

O víkendu 23. – 24. 3. 2019 se konalo 1. kolo České národní ligy ragby vozíčkářů. Bylo rozděleno do dvou víkendových dnů. První hrací den, tedy sobota, začínal prvním zápasem mezi pořádajícím Prague Robots a Sitting Eagles ve 14:30. První čtvrtina bohužel pořádajícím PR nevyšla a prohráli o 7 bodů. V další čtvrtinách se drželi na dostřel, ale bohužel už nedokázali manko z první čtvrtiny dotáhnout a po 32 minutách hrací doby prohráli 35 – 49. V pořadí druhý zápas mezi SK Ostrava (dříve Lions) a Captains začínal od 16:00. První polovina tohoto zápasu byla vyrovnaná, avšak třetí čtvrtina Capitánům utekla o 7 bodů a prohráli 38 – 52. Po hodinové přestávce začínal v 18:30 třetí a zároveň poslední zápas tohoto hracího dne Prague Robots versus Captains. V tomto utkání začali lépe Roboti. Ovládli jednoznačně první čtvrtinu 13 ku 8 a třetí čtvrtinu dokonce 17 ku 8. Druhou a čtvrtou čtvrtinu hráli Capitáni vyrovnaně. Přeci jen na ně padla únava z předchozího zápasu, který je stál hodně sil a nakonec prohráli 38 – 53. Druhý hrací den začal hned ráno v 9:00 v duelu mezi Sitting Eagles a SK Ostrava. Po celou hrací dobu byl zápas velmi vyrovnaný. Oba týmy si nedali ani jeden míč zadarmo a důkazem je i 14 trestných minut, které byly uděleny oběma týmům rovnoměrně. První polovina vyšla lépe Eagles. Do druhé poloviny nastoupili se 7 bodovým náskokem, nevynucenými chybami ovšem náskok ztráceli. V poslední čtvrtině to vypadalo na úžasný obrat ve prospěch SK Ostrava, kdy měli šňůru 6 gólů v řadě a Eagles nedali 3 minuty gól. Nakonec z tohoto duelu vyšli vítězně Eagles 46 – 43. Po hodinové přestávce proti sobě nastoupili týmy Prague Robots a SK Ostrava. První polovina byla velmi vyrovnaná a hrálo se gól za gól. Do druhé poloviny se šlo za nerozhodného stavu 23 – 23 a začínalo se prakticky znova. Ovšem čtvrtou čtvrtinu ovládl SK Ostrava 18 ku 10 a nakonec dotáhl své snažení do zdárného vítězného konce 53 – 42. Poslední zápas tohoto dne a zároveň poslední zápas 1. kola se odehrál mezi Sitting Eagles a Captains. I když výsledek hovoří dosti jednoznačně 46 - 39 opak je pravdou. Opět byl celý zápas vyrovnaný i přesto, že pro Eagles to byl ten den již druhý zápas. S mírnou převahou, pouze 4 bodů, vyhráli první čtvrtinu a to rozhodlo. Zbylé čtvrtiny byly vyrovnané a Capitáni se dostali ve třetí čtvrtině na rozdíl pouhých 3 gólů, avšak nedokázali strhnout vítězství na svou stranu a tudíž si odnášejí vítězství Sitting Eagles.