12. 8. 2013: ME 2013 - první a druhý den


Sobotní den znamenal necelých tisíc kilometrů na cestách. Z Belgie jsme tak viděli pouze hotel, který úplně neodpovídá standardu čtyřhvězdy, za kterou se považuje a má i takto nastavené ceny. Po krátkém vydechnutí, jsme si dali společný sraz na večeři. Belgičané pokulhávají, ve srovnání s podobnými akcemi, i v tomto směru. Po večeři proběhlo setkání s technickými delegáty turnaje, kde se určovali detaily a po diskuzi, kdy jsme se dozvěděli, že máme 12 minut na rozježdění, protestovala výprava Polska a Německa a tento čas na předzápasovou přípravu byl upraven na 30 minut. Po tomto setkání proběhl sraz týmu, a pak už jsme se odebrali do postele.

 

 

 

 

 

V neděle snídaně od osmi a po snídani volný odpočinkový program. O hodinu dřív než celý tým odjeli na halu David s Plešounem a našimi kustody na kontrolu vozejků. Neprošlo několik, ale to většinou vyřešila flexa. Nejzásadnější nedostatky měly právě vozejky Plešouna a Davida, které jsou již odstraněny, ale ještě nejsou oficiálně vpuštěny do hry.

 

 

Od šesti potom začal trénink. Povrch dovezli až z Londýna, kde jej používali na paralympijských hrách.  Povrch je pomalejší a na mistrovství dost zvlněný. Po tréninku jsme odjeli na večeři na hotel a hned na schůzi evropské zóny, kde jsme odhlasovali nové vedení a byli informováni o připravovaných změnách. Potom už jen krátká schůzka s týmem a spát.