3. 10. 2016: Valter Rönisch - benjamínek národního týmu

Valter Rönisch je velmi talentovaný hráč, který se dostal na mistrovství Evropy jako náhradník za zraněného Jana Ploužka, který již přišel o třetí mistrovství Evropy a vyslyšel rady svých nejbližčích, že má ragby raději sledovat z pohodlí domova. Valter je skutečný dříč, který se ve velké konkurenci své klasifikační třídy drží v první desítce. Jeho úsilí nese i své ovoce, na loňské Rugbymanii byl zvolen nejlepším středně bodovaným hráčem druhé ligy. Jsme rádi, že mu nenarostl hřebínek a stále se drží v top ten dvoubodových hráčů ČR. A nyní již síbený rozhovor.

 

1.       Jak se těšíš na svou první Evropu?

Těším se neskonale, doufám, že budou lavičky pohodlné, psychická příprava u mě je v plném proudu. Na hřišti se vidím pravidelně, při timeoutech a mezi čtvrtinama.

2.       Kdo je tvým vzorem v ragby?

Z našeho týmu je to Adam Musil – doufám, že budu alespoň jednou tak šikovná 0,5 jako on a Jarda Filsák, líbí se mi jeho odhodlání do ragby, nesčetně času, který trénování věnuje,…. --přestože je to ku?va nezadaná.

3.       Jaké máš plány do budoucna (v ragby)?

Tak určitě plánuji zvýšení mé fyzické kondice pomocí intenzivního a pravidelného tréninku, ve kterém se s mojí sparing partnerkou snažíme obsáhnout veškeré oblasti, co jdou - zvýšení svalové síly, trénink motoriky, hormonální terapie, pozitivní vliv na psychický stav, tak i viscerální funkce. 

4.       Co máš rád, když Ti Renča uvaří?

Preferuji vyváženou domácí stravu, něco jako Nesquik s mlékem k snídani, pizza k obědu a tousty k večeři.

5.       Ragby nebo m?dat?

To je jasný, pravidelně střídat ragby m?dat

6.       Koho nominuješ dál?

Davida Lukeše, zato, jak to na mě narafičil.