11. 9. 2016: Ragbyová liga vozíčkářů je u konce. Titul obhájili The Gunners

Žádný z týmů, které letos odehrály ragbyovou ligu vozíčkářů, po sobotním posledním kole nevěšel hlavu. Za favorizovanými The Gunners skončili ostravští Lions, kteří hráli první sezonu po spojení dvou místních klubů. Třetí a čtvrté místo obsadili Prague Robots a Sitting Eagles. Oba celky po celou sezonu stíhala zranění, a tak umístění nehodnotily negativně.

The Gunners mistr ligy 2016

 

The Gunners mistr ligy 2016

Otrokovice – Sezona plná zkoušek. Tak by se dal popsat letošní ročník české ragbyové ligy vozíčkářů. Jednu část týmů stíhala silná marodka, druhé šlo o sehrání se s novými hráči. Poslední krok za úspěšnou sezonou nakonec v Otrokovicích udělal tým The Gunners, jenž vyhrál podruhé za sebou a vyhlíží hattrick.

Pro favorizované The Gunners byly ambice jasné. "Chtěli jsme obhájit titul. Rozhodně to ale nebylo jednoznačné, protože jsme věděli, že budeme bojovat s Lions,“ sdělil hráč a reprezentant Jaroslav Filsák. K jasnému vítězství pomohly i dvě nové tváře. "Sezona pro nás byla o začlenění nováčků Pavla Brože a Adam Musila. Snažili jsme se jim dávat co nejvíce prostoru, což se osvědčilo a dařilo se nám. Někteří z nás spolu netrénují, a tak bychom ještě měli zapracovat na komunikaci na hřišti,“ vysvětlil Filsák. Tým, jenž utrpěl jedinou porážku s rivalem z Ostravy, by v budoucnu rád zkompletoval hattrick.

To ale nebude jednoduchý úkol. Po letošním ročníku, kdy se po vyškrtnutí jednoho z klubů hrálo pouze ve čtyřech, by se v budoucnu měla konkurence zvýšit o nováčka ze zahraničí. Tím by měl být tým z polských Katovic.

K tomu, že liga o jeden klub přišla, došlo díky sloučení dvou ostravských celků v tým Lions Ostrava. Ten obsadil druhé místo, i přestože se hráčům poslední kolo vůbec nepovedlo. "Prohráli jsme všechny zápasy, i přestože byly dost vyrovnané. Celá sezona ale dopadla dobře. Tajně jsme doufali, že bychom o titul mohli zabojovat, ale vyhrál tým, který si ho zasloužil. Všichni se herně srovnali, a tak jsme mohli skončit první i poslední,“ konstatoval Josef Gruszewski z ostravských Lions. Čerstvé spojení se tak vydařilo a Lions, kteří hledají nové hráče, chtějí v příštím roce obhájit druhé místo a zabojovat o titul.

4. kolo
Prague Robots – The Gunners    55:56

Sitting Eagles – Lions Ostrava     59:50

The Gunners – Lions Ostrava      49:46

Sitting Eagles – Prague Robots   56:49

Lions Ostrava – Prague Robots   50:54

The Gunners – Sitting Eagles      45:42
reklama

 
Hráč Robotů si odběhl na paralympiádu
Prague Robots i Sitting Eagles trápila po celý rok silná marodka. Nejvíce spokojení s posledním kolem jsou ale Sitting Eagles, kteří sice skončili celkově čtvrtí, ale vybojovali více bodů než během všech ostatních kol.

"Připsali jsme si dvě výhry, takže to pro nás byl nejlepší výsledek. Měli jsme sice větší představy, ale chybělo nám dost hráčů kvůli zraněním. Jezdili jsme tak v minimálním počtu. Podle toho, jak se situace vyvíjela, si nemůžeme stěžovat. Každý rok se hráči mění, a tak uvidíme, jak to bude. Trénovat začínáme hned po skončení ligy," shrnul Petr Oppenauer z Eagles.

Hráčské absence pronásledovaly i Prague Robots, kteří si v sobotu připsali jedno vítězství a obsadili třetí místo. "Bojujeme s absencí, protože máme hráče z druhé strany republiky. Naše sestava se tak skládá ze čtyř až pěti lidí. Je to pro nás náročné," posteskl si Aleš Kisý, jenž měl v průběhu roku i paralympijské povinnosti.

Celkové pořadí:
The Gunners    33 bodů
Lions Ostrava   18 bodů
Prague Robots 12 bodů
Sitting Eagles     9 bodů 
Z Ria si totiž přivezl páté místo ve vrhu koulí. "Chtěl jsem vybojovat medaili, ale nedá se nic dělat. Byla to zkušenost a mám motivaci v podobě mistrovství světa a další paralympiády. Bohužel musím konstatovat, že z hlediska zázemí pro mě bylo Rio nejhorší paralympiádou. Na to si ale nechci stěžovat. Příprava na něj mi nějaký čas vzala, a tak jsem se zúčastnil jen zápasů," vysvětlil Kisý.

Cílem Prague Robots nicméně nebyl boj o titul. "Chtěli jsme se hlavně sehrát a nastavit systém, což se snad podařilo. Chtělo by to ještě doladit pár drobností a snad i získat nového hráče. Děláme si totiž srandu, že se přejmenujeme na domov důchodců," dodal zvesela Aleš Kisý. V budoucnu se uskuteční valná hromada, během níž může dojít k přesunu některých hráčů.

autor: Jakub Bartoš | včera

Poslední výsledky

Jméno Klíč Bodů
Sitting Eagles SE 33
SK Ostrava LIO 21
Captains CA 9
Prague Robots PR 9
Datum a časTýmyVýsledek
1. 12. - 13:00 PR vs SE 43 - 49
1. 12. - 11:30 LIO vs CA 39 - 51
1. 12. - 9:00 PR vs LIO 46 - 51
30. 11. - 15:30 SE vs LIO 47 - 43
30. 11. - 14:00 PR vs CA 48 - 39
30. 11. - 11:30 SE vs CA 49 - 41

Novinky

Development Tournament 2019 25.4.
2019
19. ročník BBT 9.4.
2019
I. kolo ČNLRV 25.3.
2019
První kolo ČNLRV se blíží 16.3.
2017
Co nás čeká v sezóně 2017 11.3.
2017
Kapitán a asistent - Jára a Plešoun 8.10.
2016